banner

"Okul sütü projesi devlet politikası haline getirilmeli"
Türkiye Et, Süt, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Genel Başkanı Murat Yörük, okul sütü projesinin devlet politikası haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

Yörük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okul sütü projesinin her iki eğitim dönemini de kapsaması gerektiğini belirterek, "Okul sütü, devam etmesi gereken çok önemli bir proje. Biz bunu destekliyoruz" dedi.

 "Okul sütü projesi devlet politikası haline getirilmeli" diyen Yörük, çocukların sağlığı ve gelişimi, daha sağlıklı nesiller için tüm eğitim ve öğretimi kapsaması gereken bir proje olarak yürütülmesi gerektiğini kaydetti.

Yörük, projenin bugüne kadar başarıyla yürütüldüğünü dile getirerek, "Bundan sonra da mutlak suretle birinci yarıyılı da kapsamalı. Bu bizim çocuklara olan sorumluluğumuz, borcumuz. Bu proje, hükümetlere bırakmadan kanunlaşarak devlet politikası haline getirilmeli. Sekteye uğramaması lazım. Sağlıklı nesiller yetiştirebilmemiz için bu gerekli" ifadesini kullandı.

Projenin sağlıklı nesiller yetişmesi açısından önemli olduğunu vurgulayan Yörük, şunları kaydetti:

"Bugün, Doğu'da ve Güneydoğu'da sütü bilmeyen çocuklarımız var. Onlara ulaşıp sütü öğretip içirmek bizim sorumluluğumuzdur. Bunun da yolu böyle projelerin istikrarından geçer."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.