banner

FİNAL, TEOG'da başarı geleneğini sürdürdü
Final Eğitim Kurumları, TEOG 2015'te 6 öğrencisinin Türkiye 1.liğinin haklı gururunu yaşıyor. Şimdiye kadar TEOG, YGS ve LYS'de sayısız Türkiye 1.liği elde eden Final Eğitim Kurumları bu yıl da TEOG'da Adana, Çorum, Erzurum, Gaziantep ve İstanbul'dan Türkiye 1.si çıkararak geleneği bozmadı.

final sınıfEğitim sektöründeki 35 yıllık tecrübesini dershane ve okullarında öğrencilere aktaran Final Eğitim Kurumları, 2015 TEOG'da başarılarına bir yenisini daha ekledi. TEOG YEP sonuçlarına göre, Türkiye genelinde 11 öğrencisi TEOG 1 ve TEOG 2 sınavlarında 700 tam puan alarak yüzde 1'lik dilimde yer alan Final Eğitim Kurumları'nın 6 öğrencisi de Türkiye 1.si olarak büyük bir başarıya imza attı.

TEOG 2015'te Adana Final Okulları'ndan İmren Altınay Kavlak, Çorum Final Dershanesi'nden Selen Ünlü, Erzurum Final Okulları'ndan Furkan Enes Keleş, Gaziantep Final Dershanesi'nden İrem Ateş ve Umut Serindağ ile İstanbul Kadıköy Final Dershanesi'nden Mustafa Emir Çelebi'nin Türkiye 1.si olduğunu söyleyerek kurumun TEOG başarısını değerlendiren Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, "TEOG 2015'te bu yıl hem dershanelerimizden hem de okullarımızdan öğrencilerimiz Türkiye 1.si olmuştur. Bu büyük başarıya imza atan tüm öğrencilerimizi, onların başarısında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizin ailelerini tebrik ediyoruz." dedi.

ÖĞRENCİYE ÖZEL ÇALIŞMA TEMPOSU OLUŞTURULUYOR

Final Eğitim Kurumları, 6. sınıftan itibaren hem okul başarısını artırmaya hem de test tabanlı sınavlara hazırlamaya odaklanıyor. TEOG hazırlığında öğrencinin istediği okula göre özel çalışma temposu oluşturan Final, sınav hazırlığında moral, motivasyon ve takibe de çok önem veriyor. Yeterli sayıda rehber öğretmenle çalışan Final’de. rehber ve danışmanlar kendi içlerinde koordineli çalışıyor. Ülke genelinde kendilerine ait iletişim ağları da var.

TEOG’DA BAŞARIYA NASIL ULAŞTILAR?

Öğretmen ve yöneticilerin desteğini hep yanımda hissettim

Adana Final Okulları öğrencisi İmren Altınay Kavlak, 2015 TEOG sınavlarında 700 tam puan alarak Türkiye 1.si oldu. Düzenli bir çalışma takvimi planladığını söyleyen Türkiye 1.si İmren Altınay Kavlak, ailesinin yanı sıra Adana Final Okulları'nın öğretmen ve yöneticilerinin desteğini de hep yanında hissettiğini belirterek, eğitim hayatına Adana Final Fen Lisesi'nde devam edeceğini söyledi.

Planlı programlı bir çalışma takvimi oluşturdum

Gaziantep Final Dershanesi'nden İrem Ateş, TEOG’da 500 tam puan aldı. İrem, sonucu babasından öğrendiğini kaydederek, “Bekliyordum böyle bir başarı. İptal edilen sorunun beni Türkiye birinciliğine taşıyacağını biliyordum. Çok mutluyum. Sınav süresince planlı programlı bir çalışma takvimi oluşturdum. Derslerime yeteri kadar çalıştım” dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.