banner

Öğrencilerden 500 çevre konulu tez
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlattığı proje kapsamında lisans öğrencileri, çevre ve şehircilik konusunda 500 bitirme tezi hazırladı.

üni öğrencileriÇevre ve Şehircilik Bakanlığının başlattığı proje kapsamında lisans öğrencileri, çevre ve şehircilik konusunda 500 bitirme tezi hazırladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla, bitirme tezi hazırlayan lisans öğrencilerine yönelik başlatılan "500 Öğrenciye Burs Projesi"nin sona erdiği bildirildi.

Maddi destek sağlanan öğrencilerin hazırladığı tezlerin Türkiye Çevre Koruma Vakfına (TÜÇEV) teslim edildiği belirtilen açıklamada, bunların Çevre Şehir Kütüphanesi'nde yerini aldığı kaydedildi.

Açıklamada, 65 üniversiteden 500 öğrenciye, 4 aylık sürede toplam bin 200'er lira burs verildiği ifade edildi.

TÜÇEV'in üniversite öğrencilerine toplam 600 bin lira burs imkanı sağladığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kentsel saçaklanma sorunu ve ekolojik planlama, tüketim kültürünün ve tarihi kent merkezlerinin değişen yapısı, Bursa tarihi kent merkezi örneği, milli parkların sorunları ve planlanma ilkeleri, Karataş, Mercan, Ada köylerinin botanik özellikleri, İstanbul'da inşaat ve yıkıntı atıklarının değerlendirilmesi, deterjanlar ve çevresel önemi, et entegre endüstrisi atık sularının arıtılması, meyve suyu işletmelerinde ters ozmos konsantre atık suyunun geri kazanımında elektrodiyaliz yönteminin uygulanması gibi konularda yapılan proje ve bitirme tezleri, diğer araştırmalar için de akademik kaynak oluşturacak."

Açıklamada, bitirme tezlerinin Çevre Şehir Kütüphanesi'nin internet sayfasından online incelenebileceği ve indirilebileceği de bildirildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.