banner

Yurt, kredi ve burs başvuruları ne zaman? (KYK 2014)
2014-2015 öğrenim kredisi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak? Başvurular nasıl yapılacak? Ek kontenjanla üniversitelere yerleşen öğrencilerin yurt kayıtları ne zaman başlayacak ve ne zaman sona erecek? 25 Eylül 2014 itibariyle öğrenim kredisi ve burs başvuruları ile ilgili KYK'dan yapılan en son duyuru....

Öğrenim kredisi, burs ve yurt başvuru ve kayıtlarıyla ilgili en son gelişmeler Eğitimtercihi.com'da. Yurt yerleştirme sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), yurt kayıtlarıyla ilgili önemli bir duyuru yaptı. KYK’dan yapılan duyuruda özel yetenek, yüksek lisans, doktora, yatay-dikey geçiş ve artık yıl müracaatı ile ÖSYM-ara sınıf 3.yedek liste sonucunda yurtlara kayıt hakkı kazanan adayların kayıtlarını en geç yarın mesai bitimine kadar yaptırmaları gerektiği aksi takdirde öğrencilerin yurt hakkını kaybedecekleri belirtildi.

Bu öğrenciler için yurt kayıtları 22 Eylül 2014 tarihinde başlamıştı. 

Ek kontenjanla yerleşen öğrencilerin yurt kayıtları ne zaman?

Ek kontenjan ile bir yükseköğretim programına yerleştirilecek öğrenciler için yurt kayıtları 25-30 Eylül 2014 tarihleri arasında alınacak ve yerleştirme işlemleri bu tarihte yapılacak.

Öğrenim kredisi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) kredi ve burs başvurularının ne zaman başlayacağı konusunda henüz bir tarih vermedi. KYK’nın internet sitesinde 2014-2015 öğrenim yılı kredi ve burs başvurularının ilerleyen tarihte açıklanacağı ve başvuruların online olarak kurumun internet sitesinden yapılacağı bildirildi.

İşte o açıklama;

2014-2015 öğretim yılı kredi/burs başvuruları ilerleyen tarihte www.kyk.gov.tr internet adresinden  alınacaktı

Yurtlara kayıt sırasında istenen belgeler

Önceliği olanlar için öncelik belgesi

Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf

Ebeveyni %40 ve üzeri engelli olanların tam teşekküllü hastaneden alacakları rapor

Kayıt, kimlik, yurt ücreti ve depozito ücreti makbuz/dekontu (Yurttan temin edilecektir.)

18 yaşından küçükler için Aile İzin Onay Belgesi

Aynı öğrenim döneminde yükseköğrenime başlayan kardeşe ait öğrenci belgesi(Kayıt tarihinden itibaren 1 ay içinde ibraz edilecektir.)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.