banner

Ziraat fakültesi öğrencilerine karşılıksız burs imkanı
Ziraat fakültesi öğrencilerine 4 yıl boyunca karşılıksız eğitim bursu başvuruları başladı. Son başvuru tarihi ise 15 Ekim.

sınıf üniversiteTürk tarımının geleceği için eğitim alanında çalışmalarını sürdüren GÜBRETAŞ, başarılı ziraat fakültesi öğrencilerine 4 yıl boyunca karşılıksız eğitim bursu vereceğini duyurdu. Bu yıl aylık 250 TL ödenecek GÜBRETAŞ Eğitim Bursu için 15 Ekim’e kadar internet üzerinden başvuru yapılabilecek.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yer alan ve tarım sektöründe sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken GÜBRETAŞ, ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna 1. sınıftan başlayarak 4 yıl boyunca karşılıksız eğitim bursu veriyor. GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nu kazananlara bu yıl 9 ay boyunca aylık 250 TL ödenecek...

2007 yılından bu yana verilen GÜBRETAŞ Eğitim Bursu desteğinden yararlanmak isteyen ziraat fakültesini bu yıl kazanan öğrenciler, 15 Ekim 2014 tarihine kadar GÜBRETAŞ’ın internet sayfası (www.gubretas.com.tr) üzerinden burs için başvuruda bulunabilecek. Başvurularda sadece çiftçi çocuğu olmak ve ziraat fakültesinin Bahçe Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme bölümlerinden herhangi birinin 1. sınıfına bu yıl kayıt yaptırma şartları aranıyor. Sonuçlar ise 6 Kasım 2014 tarihinde şirketin web sitesinde açıklanacak.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, tarım sektöründeki nitelikli insan gücünü desteklemek amacıyla 2007’de başlatılan GÜBRETAŞ Eğitim Bursu desteğinden toplam 200’den fazla öğrencinin yararlandığını belirtti. Osman Balta, “Giderek stratejik önemi artan tarım alanında dünyayla rekabet için değişim ve dönüşümün yolunun eğitimden geçtiğine inanıyoruz. Bu nedenle bilinçlendirme ve eğitime yönelik sosyal projelerle katma değer üretmeye çalışıyoruz” dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.