banner

Jean Monnet Burs Programı başvuruları başladı
AB Bakanlığı tarafından uygulanan Jean Monnet Burs Programı'nın 2015-2016 akademik yılı başvuruları başladı. AB Bakanlığı, 210 kişiye AB üyesi ülkelerde yüksek lisans ve araştırma programlarına katılma imkanı sağlayacak. Bursalara başvurular 6 Mart'a kadar devam edecek

AB Bakanlığı, katılım öncesi AB mali yardımı kapsamında finanse edilen ve bakanlık tarafından uygulanan Jean Monnet Burs Programı ile 2015-2016 akademik yılında 210 kişiye AB üyesi ülkelerde araştırma yapma ve yüksek lisans programlarına katılmaları için destek olacak. 

AB Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda, Jean Monnet Burs Programı ile Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB alanında uzmanlaşmış kişi sayısının artırılması ve müktesebatın etkin bir biçimde uygulanabilmesi için gerekli idari kapasitenin oluşturulmasının amaçlandığı kaydedildi. 

Duyuruda, bugüne kadar burstan yaklaşık bin 800 kişi faydalandığı belirtilirken, 2015-2016 akademik yılında 210 kişiye daha AB üyesi ülkelerde AB müktesebatı ile ilgili konularda yüksek lisans öğrenimi görme ve araştırma programlarına katılma imkanı sunulacağı ifade edildi. Yeni akademik yılda bursiyerlere toplam 8,8 milyon avro tutarında burs sağlanacağı bildirildi. 

Katılım öncesi AB mali yardımı kapsamında finanse edilen ve AB Bakanlığı tarafından uygulanan Jean Monnet Burs Programı'nın 2015-2016 akademik yılı duyurusu 26 Ocak 2015 tarihinde yayımlandı. Burs programı için başvurular 6 Mart 2015 tarihinde sona erecek.

Burs kapsamında süresi en az 3, en fazla 12 ay olan akademik çalışmalar destekleniyor. Programdan kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu çalışanları, üniversitelerin akademik ve idari personeli ile lisans son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri faydalanabiliyor.

Jean Monnet Burs Programına ilişkin detaylı bilgi Avrupa Birliği Bakanlığı ile Jean Monnet Burs Programı'nın internet sitelerinde yer alıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.