banner
banner

2012 Burs ve Öğrenim Kredisi başvuru sonuçları açıklandı
Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçları bugün açıklanıyor

Burs ve öğrenim kredisi sonucunuzu öğrenmek için tıklayın

Burs ve öğrenim kredisi almak için başvuru yapan öğrenciler, değerlendirme sonuçlarını 26 Kasım'dan itibaren kurumun ''www.kyk.gov.tr'' internet adresinden öğrenilebilecek.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 2012-2013 öğretim döneminde burs ve öğrenim kredisi almak üzere müracaatta bulunan öğrenciler, değerlendirme sonuçlarını 26 Kasım 2012 tarihinden itibaren kurumun ''www.kyk.gov.tr'' internet adresinden T.C kimlik numaralarıyla öğrenebilirler.

Taahhüt senetleri 30 Aralık tarihine kadar teslim edilecek

YURTKUR’dan yapılan açıklamada, burs ve öğrenim kredisi almayı hak eden öğrencilerin taahhüt senetlerini 28 Kasım-30 Aralık tarihleri arasında herhangi bir noterde, vergi, resim ve harç ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra, 30 Aralık 2012 tarihi mesai saati bitimine kadar kurumun bölge veya yurt müdürlüklerine teslim etmesi gerektiği belirtildi.

Bölge veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise ''Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak No:25 Çankaya/Ankara'' adresindeki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne postayla göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerektiğine dikkati çeken Albayrak, senetlerini belirtilen tarihte kuruma teslim eden öğrencilerin burs veya öğrenim kredisi ödemelerinin 7 Ocak 2013'te Ziraat Bankası'nın ilgili şubelerinden yapılacağını duyurdu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.