banner

İstanbul’da neden kar tatili olmadı? Vali’den açıklama
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, birçok ilde okullar kar yağışı nedeniyle tatil edilirken neden İstanbul’da okulların tatil edilmediğini açıkladı

Beyaz TV'de Tahir Sarıkaya'nın sunduğu 'Uyan Türkiyem' programına telefonla bağlanan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, verdiği kararın nedenlerini açıkladı.

Dün eğitimde herhangi bir aksamanın olmadığına işaret eden Mutlu, ''Bazı semtlerde aileler servislerle çocuklarını okula göndermeye çalışıyorlar. Tabii ki bu onların en doğal hakkıdır. Ama servislerin özellikle bu tür havalarda gerekli kış koşullarına uygun tedbir almaması sonucu, çocukları alacakları yerlerde ulaşımda sorun yaşıyorlar. Kar lastiğinizi takmazsanız, zincirinizi takmazsanız servislerde aksama olur, çocukları okula götüremezsiniz. Ama 2 milyon 700 bin öğrencinin eğitim öğretime devam ettiği İstanbul'da çok dikkat çekici aksaklıklar da olmadı. Dolayısıyla eğitim öğretimi aksatan herhangi bir problem olmadı'' dedi.

"Herkes okuluna rahatça gidiyor"

Kar yağınca 'hemen okullar tatil olsun, rahat edelim' alışkanlığı olduğunu söyleyen Vali Mutlu, ''Böyle bir şey yok. Herkes okuluna rahatça gidiyor, geliyor. Yollarımız açık. Her kar yağışında hemen Valimiz okulları tatil etsin, evde rahat oturalım anlayışını geliştirmeye çalışmak da doğru değil. Medyamızın da çocuklarımızı hemen bir kar tatili havasına kodlamaması lazım'' diye konuştu.

"Tatil yapmazsak çocukları sevindirmiş mi olacağız"

Mutlu, ''Biz öğrencilerimizi üzmek ister miyiz? Bakın şu sorunun içerisinde bile aynı yaklaşım var. Bir Vali elbette öğrencileri sevindirmek ister, şehrinin insanlarını sevindirmek ister, üzmek ister mi? Kar tatili yapmazsak çocuklarımızı sevindirmemiş mi olacağız? Böyle bir şey olmaz. Biz çocuklarımızın eğitimine öncelik diyoruz ve okula sağlıklı ulaşımla ilgili tedbirlerimizi alıyoruz'' ifadelerini kullandı. 

Kaynak Hürriyet

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.