banner

Öğretmenlerin takviye kurs ücreti iki katına çıkacak
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2.5 milyon öğrencinin takviye kursu almak için müracaat ettiğini ve 100 bine yakın öğretmenin takviye kurslarında görev aldığını belirterek, öğretmenlere ödenen 9 lira 45 kuruş ders saat ücretinin 2 katına çıkarılmasını Maliye Bakanlığı'ndan talep ettiklerini ifade etti. 

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, okullarda açılan takviye kurslarına katılan öğretmenlere ödenen ücretin düşüklüğüne dikkati çekerek, nasıl bir tedbir düşünüldüğünü sordu.

Bakan Avcı da şu anda 100 bine yakın öğretmenin okullarda hafta sonları için açılan takviye kurslarına çok büyük fedakarlıklarla geldiğini vurgulayarak, öğretmenlere teşekkür etti.

2.5 milyon öğrencinin takviye kursu almak için müracaat ettiğini bildiren Avcı, şöyle devam etti:

"Öğretmenlerimizin bu kurslara gösterdikleri ilginin farkındayız, müteşekkiriz. Ama ücretleri biz de yeterli bulmuyoruz. Bu nedenle Maliye Bakanlığı ile görüştük. İnşallah önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde...Ders saati olarak ödeniyor 9 lira 45 kuruş. Biz onu hiç olmazsa 2 katına çıkarılmasını Maliye Bakanlığı'ndan talep ettik. Hiç olmazsa yol paralarını karşılamış olalım düşüncesiyle Maliye Bakanlığı çalışıyor. Öğretmenlerimizin fedakarlığına biz de küçük de olsa bir katkıda bulunmak için böyle bir düzenleme yapacağız."

Avcı, hükümet olarak kurulacak olan 3 üniversitenin Türkiye'nin akademik hayatına olumlu katkıları olacağına inandıklarını söyledi.

Tasarı, görüşmelerinin tamamlanmasının ardından komisyonda kabul edildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.