banner
banner
banner

Başarı puanlarının nasıl hesaplanacağı açıklandı
2019-2020 eğitim öğretim döneminde sınıf geçme, başarı puanının hesaplanması ile ilgili sorulara açıklık getirmek için açıklama yayınlayan MEB, birinci dönemde alınan notların geçerli olacağını, 12. sınıf öğrencilerinin de birinci dönemde aldıkları notların geçerli olacapını ve yıl sonu başarı puanının ise buna göre hesaplanacağını açıkladı. Ayrıca öğrenciler, yüz yüze yapılamayan eğitim öğretim faaliyetlerinden not değerlendirmesine tabi tutulmayacak.

meb2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Sınıf Geçme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular başlığı altında merak edilen konulara açıklık getiren MEB, ortaöğretim başarı puanlarını açıklanmasıyla ilgili ise şöyle açıkladı; 12. sınıf öğrencilerinin 9, 10, 11. sınıflara ait yıl sonu başarı puanları ile 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönem başarı puanlarının aritmetik ortalaması alınarak mezuniyet puanları oluşturulacak ve diploma puanı olarak diplomalarına yazılacak. Diploma puanı, Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) hesaplanırken kullanılacak lise mezuniyet puanı olarak değerlendirilecek.

MEB’in açıklaması için: http://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_05/16112416_OGM_SINIF_GECME_SIKCA_SORULAN_SORULAR.pdf

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.