banner

Dinçer: Ağustos ayına yetiştirmeye çalışacağız
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmen atamalarıyla ilgili olarak, “Kanun çıktıktan sonra biz bakanlık olarak süreci başlatacağız. Ağustos ayına yetiştirebileceğimizi ümit ediyoruz’’ dedi.

ağustos ayına yetiştirmeye çalışacağızKars’tan Ardahan’a gelen Bakan Dinçer, Vali Mustafa Tekmen’i makamında ziyaret etti. Bakan Dinçer burada gazetecilere yaptığı açıklamada, iki gün boyunca Ardahan’da eğitim durumu ile ilgili çalışma yapacaklarını ifade etti. Dinçer, “Özellikle yarın Ardahan’ın bütün ilçeleriyle birlikte Ardahan’ın eğitimini daha da ileri düzeylere götürebilmek için neler yapacağız, bunun tartışmasını yapacağız. Daha sonra Ardahan’ın eğitimi için stratejik bir plan ortaya koyacağız. Esas geliş amacımız bu” dedi.

Okul açılışları yapacaklarını da ifade eden Bakan Dinçer, “İnşaatı tamamlanmış ve eğitime açılmış okullarımız var, bunların açılışını yapacağız. Tamamlanmış birçok projemiz var, onların açılışını yapacağız. İki gün dolu dolu Ardahan’da eğitim için çalışacağız” diye konuştu.

Öğretmen atamaları ile ilgili sorular üzerine Dinçer, “Hükümete, Maliyle Bakanlığı’na talebimizi ulaştırdık. Biliyorsunuz önce bir kadro kanunu çıkarılması gerekiyor. Kadro kanunu çıktıktan sonra biz bakanlık olarak süreci başlatacağız. Ağustos ayına yetiştirebileceğimizi ümit ediyorum ben” diye konuştu.

Dinçer, Valilik ziyareti sonrası cuma namazı için Ardahan Merkez Camii’ne gitti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.