banner

MEB’den yönetmeliklerle ilgili toplantı
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği” “Yönetici Atama Yönetmeliği” ve “MEB Taşra Teşkilatı Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği”  gibi çeşitli yönetmeliklerle ilgili değişiklik yapma çalışmaları kapsamında Eğitim Sendikaları ile bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirildi. 

meb yönetmelikİnsan Kaynakları Genel Müdür Vekili Hamza AYDOĞDU başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi adına Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri M. Yaşar ŞAHİNDOĞAN ve Genel Merkez Avukatlarından Dilek ATAK’ın katıldığı toplantıda Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri M. Yaşar ŞAHİNDOĞAN, MEB’de uygulanan ve uygulanması düşünülen tüm rotasyonlara karşı olduklarını belirtti. ŞAHİNDOĞAN ayrıca il emrinin mutlaka yönetmelikte yer alması, 30 Eylül tarihinin baz alınmasını, KPSS ile kadroya geçen sözleşmelilerin KHK ile geçenlere verilen haklardan yararlandırılması, özür grubu tayinlerinin tüm özür gruplarında yılda 2 kez yapılmasını, yönetici atamalarında mülakat sınavına karşı olduklarını özellikle vurguladı. Toplantıda sendikaların ortak görüşleri ve katılmadıkları hususlar bir tutanakla tespit edildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.