banner

MEB’den iş kolları tüzüğü
Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı işyerlerinde yapılan işlerin, ''Ticaret, büro, eğitim ve güzel sanatlar'' işkolunda yer aldığı tespit edildi.

hesaplamaÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın iş kolu tespit kararına ilişkin tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğde, Hizmet-İş, Belediye-İş ve Genel-İş sendikalarının talebi üzerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca yapılan incelemede, Milli Eğitim il müdürlüklerinde ve bazı okullarda yapılan işlerin, eğitim ve öğretimin gerçekleştirilmesine yönelik işler olduğu; eğitim ve öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde ortaya çıkan büro ve temizlik gibi işlerin ise asıl işe yardımcı iş niteli taşıdığı belirtildi. Bu işlerin, İşkolları Tüzüğü'nün 17 sıra numaralı ''Ticaret, büro, eğitim ve güzel sanatlar'' işkolunda yer aldıkları tespit edildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.