banner

Redhack yine rahat durmadı!
RedHack Hatay Valiliği'ni hackledi

Antakya'da İşçi Partisi'nin izinsiz 'Barış ve Kardeşlik Şöleni'ne polis müdahale etti. RedHack, mitingi yasaklayan Hatay Valiliği'nin sitesini hackledi

Antakya'da İşçi Partisi 'nin izinsiz 'Barış ve Kardeşlik Şöleni'ne polis müdahale etti. Yaklaşık 1500 kişinin katıldığı eylemde polis, göstericileri biber gazı sıkarak dağıttı.

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey'in öncülüğünde düzenlenen Maksim Park'taki eyleme CHP 'nin Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl ile Mersin Milletvekili İsa Gök destek verdi.

'Terör kampları kapatılsın, teröristler sınır dışı edilsin', ' Suriye Türkiye kardeştir' yazan pankartlar taşıyan yaklaşık bin 500 kişilik grubu, polis amirleri dağılmaları için uyardı. Buna karşın, İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, "Bu eylemin yasaklanmasını kabul etmiyoruz. Bu kararı, yazılı olduğu kağıdı elimizle yırtıp atıyoruz, ayağımızın altında çiğniyoruz" diye tepki gösterdi.

Gergin anların yaşandığı eylemde protestocular, bir süre oturma eylemi yaptı. Daha sonra yürüyüşe geçen gruba polisin uyarıları devam etti. Yürüyüşte ısrar eden eylemcilere çevik kuvvet polisleri biber gazı sıkarak müdahale etti. Gruptan bazı kişiler, polislere taş atarak karşılık verdi. Çıkan olaylarda bir kişi yaralandı. Göstericiler, ara sokaklara kaçarak, dağıldı.

REDHACK HATAY VALİLİĞİ'NİN SİTESİNİ HACKLEDİ

RedHack , mitingi yasaklayan ve saldırının önünü açan Hatay Valiliği'nin sitesini hackledi. Twitter hesabından bir açıklama yapan RedHack , "Kim demis Hacker olmak zordur diye? Onurlu olmak yeterli. Bakin Hatay halkina, sokaklari hackliyor! #HatayHalkiAyakta. RedHack # hatay direnisini selamliyor! Hatay valiligi http://www.hatay.gov.tr #RedHack tarafindan cokertildi!" dedi.(radikal)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.