banner

Dinçer’den öğretmenlere başörtüsü ve ODTÜ açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ODTÜ’de yaşanan olayları ve okullarda öğretmenlere başörtüsü serbestliğiyle ilgili soruları değerlendirdi

Otelcilik ve Turizm İşletmelerinde Uygulamalı Eğitim Projesi kapanış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Dinçer, öğretmenlere başörtüsü serbestliği konusunda yaptığı açıklamada stajyer öğretmenlerin henüz bakanlık çalışanı olmadığını bağlı oldukları üniversitede öğrenci sayıldıklarını dolayısıyla MEB’in kılık kıyafet yönetmeliğinin onlar için geçerli sayılamayacağını belirterek, stajyer öğretmenlerin başörtüsü takması konusunda bağlı oldukları eğitim kurumlarının kuralları doğrultusunda hareket etmelerinin uygun olacağını ifade etti.

Bakan Dinçer, ODTÜ’de çıkan olaylara da değindi.  Dinçer, Göktürk-2'nin uzaya fırlatılış töreni öncesinde ODTÜ'de yaşananlarla ilgili olarak, ''Şiddetin ulusal düzeyde kınanmasını doğru buluyorum. Oradaki olaylar şiddet içeriyordu. Öğrencilerin yaptığı demokratik bir protesto değildi.'' dedi.

Yangında kaybolan herhangi bir evrak olmadı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, geçtiğimiz gün yanan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında kaybolan herhangi bir evrak olmadığını söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.