banner

İşte Ömer Dinçer'i koltuğundan eden olay!
Başbakan Erdoğan’ın dün açıkladığı kabinedeki değişikliklerin ardından bugün görevine veda eden Ömer Dinçer’in bakanlıktan alınma nedenleri de ortaya çıktı. Dinçer’in görevden alınmasının başında, Fatih Projesi’ndeki aksaklıklar oldu

Eğitimle ilgili yaptığı çalışmalar ve bu konuyla ilgili donanımıyla Ömer Dinçer'in koltuğuna aday gösterilen Prof. Dr. Nabi Avcı'nın Milli Eğitim Bakanlığı'na getirilmesi kulislerde sürpriz bir karar olarak değerlendirilmedi.

Erdoğan'ın "Nabi Hocam" dediği, entelektüel birikimi, mütevazılığı ve naif duruşuyla politik hayatında her zaman bir denge unsuru oluşturan Nabi Avcı Başbakan'ın 1990'lardan beri yanında olmasıyla biliniyor.

Atanamayan öğretmenler umutlanmasın

Kabine değişikliği sonrası atanamayan öğretmenler yeni bir atama olabileceği konusunda ümitlendi. Erdoğan'ın Gaziantep'te atanamayan öğretmene yaptığı 'Oy verme senin oyuna ihtiyacımız yok' çıkışı gösterdi ki bu değişiklik atanamayan öğretmenler için yapılmadı. Bakan bu nedenle görevden alınmadı.

Dinçer’in başını tabletler yaktı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, icraatları kadar üslup ve yöntemleriyle de tartışıldı. Öğretmen camiasını çok kızdırdı. Parti kurmaylarıyla da çoğu zaman ters düştü, geri adım atmadı. Dershanelerin nasıl kapatılacağı bir muamma olarak kaldı. Partiyi ikna edemedi. Fatih Projesi beklendiği gibi yürümedi. Başbakan Erdoğan'ın seçim meydanlarında verdiği tablet sözü, pilot illerde sınırlı kalarak yeteri kadar yaygınlaştırılamadı. Bakan bu konuda oldukça ağır kaldı. Projedeki aksaklıklar nedeniyle Bakan Ömer Dinçer görevden alındı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.