banner

Felsefe Öğretmenlerini Artık Duymalılar!
Talim ve Terbiye Kurulu 80 sayılı kararında Rehber Öğretmen olabilecek bölümlere bakıldığında ortada büyük bir haksızlık vardır.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulunun 80 sayılı kararına göre ortaokula BT Öğretmeni olabilecek bölümlere bakıldığında listede 12 bölüm çok dikkat çekerken, formasyon ile mühendisler bile BT Öğretmeni yapılmaktadır. Fakat Rehber Öğretmen olabilecek bölümlere bakıldığında listede 3 bölüm bulunmakta, öğretmenlik formasyonu olan felsefe grubu öğretmenleri dışlanmaktadır.

Sayın Nabi AVCI Felsefe grubu öğretmenlerinin sesi çıkmadığı için mi bu olaya göz yummaktadır. Ya da Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı görevini yerine getirememekte midir? BT Öğretmeni olarak 12 bölüm atanabiliyorken Rehber Öğretmen kadrolarında Felsefe Öğretmenlerinin dışlanması bize çok manidar gelmektedir.

Medyadan takip edilebildiği kadar BT Öğretmenlerinin çoğu atanamamakta ve istihdam sıkıntısı çekilmektedir. Böyle bir sıkıntı Rehber Öğretmen kadrolarında yoktur bir taraftan kontenjanı olmayan bir alana 12 bölüm atanırken, ihtiyacı karşılanamayan Rehber Öğretmen kadrolarına felsefe grubu öğretmenleri neden atanamamak da?

Sayın Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'ya sesleniyoruz. Bakan Bey düşene tekme vurulmasına engel olmalıdır. 12 Bölüm BT Öğretmeni olabiliyorken, Felsefe Grubu neden Rehber Öğretmen olamamaktadır?

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.